Откриха бюст-паметник на Сашо Паргов на стадион „Бончук“
Бюст-паметникът на най-голямата легенда на Марек — Сашо Паргов, бе тържествено открит днес на стадион „Бончук“. Датата не е избрана случайно — на 25 юни великият нападател щеше да навърши 80 години.
Сред официалните гости на церемонията бяха кметът на Дупница Първан Дангов и заместникът му Бойко Христов, председателят на местния парламент Костадин Костадинов, Валентин Чакъров — директор „Първенства и турнири“ в БФС, бизнесменът Иван Василев, бившият футболист Бойчо Величков, треньорът Тенчо Тенев, както и ветерани от славните години на Марек.
Кметът Първан Дангов откри паметника заедно с проф. Рахамин Шекерджийски — изтъкнат учен и близък приятел на Сашо Паргов, който е и председател на Инициативния комитет за набиране на средства за създаването на монумента.
Синът на легендата и председател на УС на Марек Ивайло Паргов и неговата сестра Капка изразиха благодарност към общинското ръководство и към всички, допринесли бюст-паметникът да стане реалност. Ивайло Паргов подари фланелка на дупнишкия отбор на скулптора Александър Давидов, чието дело е паметникът.
Официалните гости, ветераните, футболистите от представителния тим на Марек и дупнишките фенове поднесоха венци и цветя в знак на почит към най-голямата легенда в историята на клуба.
Присъстващите имаха възможност да разгледат и новооткрития музей на Марек в ремонтираната административна сграда на стадион „Бончук“. На централно място в експозицията е поставена Купата на Съветската армия, заедно с други отличия, спечелени от различните формации на клуба през годините. В музея са изложени и фотоси, запечатали паметни мигове от славната история на Марек, а на специална видеостена се показват кадри от незабравими мачове и голове на емблематичния дупнишки отбор.
Снимка: Александър Миленков
Още снимки – на официалната фейсбук страница на Марек