Бюст-паметник на Сашо Паргов ще бъде открит на стадион „Бончук“
Бюст-паметникът на голямата легенда на Марек Сашо Паргов ще бъде тържествено открит този четвъртък от 14:00 ч. на стадион „Бончук“. Датата не е избрана случайно — на 25 юни той щеше да навърши 80 години.
На събитието са поканени да присъстват цялото общинско ръководство на Дупница, начело с кмета д-р Първан Дангов, зам.-кмета Бойко Христов и председателя на Общинския съвет Костадин Костадинов.
От БФС ще присъства Валентин Чакъров, директор „Първенства и турнири“. Поканен е и изтъкнатият учен проф. Рахамин Шекерджийски, който бе близък със Сашо Паргов.
Ръководството на Марек приканва фенове и приятели на легендарния футболист да дойдат и да разгледат новия музей на стадион „Бончук“.