Класиране
competition logo
Втора лига
Клубове

Марек даде старт на подготовката

Марек даде старт на подготовката

Марек започна подготовка за новия сезон във Втора лига

Марек официално стартира подготовката си за новия сезон във Втора професионална лига. Старши треньорът Анжело Кючуков изведе 27 футболисти за първата тренировка, която се проведе на изкуственото игрище на стадион „Бончук“ заради ремонт на основния терен.

Домакинът Димитър Гущеров изля менче с вода за късмет, а отец Венцислав Ангелов отслужи водосвет за здраве и благоденствие.

На заниманието присъства и ръководството на клуба, както и представители на общината в лицето на кмета на Дупница д-р Първан Дангов и неговия заместник Бойко Христов.

Новопривлечени и напуснали

В състава са привлечени следните играчи:

  • Емил Виячки (защитник) — завръща се в родния си Марек
  • Николай Ганчев (нападател) — завръща се в родния си Марек
  • Петър Кирев — привлечен от втория тим на Лудогорец
  • Анжело Кючуков-младши — нападател, отново част от отбора

От отбора се разделиха: Симеон Вешев, Борислав Вакадинов, Светослав Диков, Китан Василев и Илия Димитров.

Планове за подготовка и контролни срещи

През новия сезон клубът ще разчита в по-голяма степен на млади футболисти от собствената школа във връзка с правилото за играчи до 21 години. От утре до края на седмицата тренировките ще се провеждат на терена в с. Яхиново, след което е планиран лагер в с. Говедарци.

Дупнишкият тим ще изиграе шест контролни срещи през подготовката, като междувременно ръководството ще продължи търсенето на нови попълнения.